Festyn „Pożegnanie wakacji w Jeninie” i msza św. dożynkowa..4 listopada 2012

Na tegorocznym festynie „Pożegnanie wakacji w Jeninie” pogoda dopisała, chociaż dzień wcześniej wcale nie bylo takiej pewności. Tradycją są konkursy na najlepsze ciasto oraz nalewkę i wino. W tym roku pierwsze miejsce w kategorii ciast dobyła Pani Paulina, a w kategorii nalewek Pani Alina. Wino najlepsze na konkurs dostarczył Pan Grzegorz. Zwycięzcy otrzymali nagrody i gratulacje.

Przez cały czas trwania festynu można było kupić losy w loterii fantowej i wziąść udział w losowaniu nagrody głównej. W tym roku do wygrania była myjka ciśnieniowa i dodatkowo odtwarzacz DVD. Sponsorom serdecznie dziekujemy. Dzięki osobom, które przyniosły przedmioty na fanty  i sponsorom mogliśmy przeprowadzić loterię fantową. Ze sprzedaży losów uzyskalismy 1600 zl. Pieniadze te zostały przeznaczone na doposażenie świetlicy.

Jedni kupowali losy, inni słuchali muzyki a jeszcze inni brali udział w szeregu konkursach. Nie udałby się festyn gdyby nie dzieci, które brały czynny udział w szeregu konkursach. Serdecznie dziekuję rodzicom którzy przyprowadzili swoje pociechy, dorosłym którzy brali udział w konkursie rodzinnym oraz wszystkim uczestnikon festynu.

W niedzielę o godz. 8 Ksiądz Proboszcz odprawił mszę św. dożynkową w intencji rolników, sadowników i ogrodników. Po mszy chleb, który byl na niej poświecony został rozdany wychodzącym z kosciola.

Dziekuję Paniom z Koła Gospodyń za pomoc w organizacji festynu i uświetnieniu mszy świetej.

Zdjęcia można obejrzeć w odpowiednich zakładkach w galerii.

info.kj

Aktualności