VII Rajd Rowerowy – pielgrzymka28 sierpnia 2012

„Jak co roku w Chałupach – śpiewa Zbigniew Wodecki tak i co roku w Jeninie wyrusza spod Kościoła rajd rowerowy – pielgrzymka Jenin – Chwałowice. Tym razem już po raz siódmy. Jak na pielgrzymkę przystało jadący rowerami, samochodami zatrzymują się w kościołach Lubczyna na krótka modlitwe i w Chwałowicach na mszę świetą. Mszę świętą odprawił Ksiądz Paweł, który udzielił błogosławieństwa i poświęcił wszystkie pojazdy.

Po mszy wszyscy na swoich pojazdach udali się koło świetlicy w Chwałowicach, na poczęstunek przygotowany przez mieszkańców Lubczyna.Przy cieście, herbacie i kawie miło spędziliśmy kilka godzin. Ksiądz Paweł obiecał jechac z nami w pielgrzymce ale z przyczyn niezależnych w tym czasie nie mógł. Ale kiedy my odpoczywaliśmy Ksiadz pojechał samochodem do Jenina i następnie przyjechał rowerem do Chwałowic czym sprawił czekającym miłą niespodziankę.

Po mile spędzonym czasie wszyscy wracaliśmy do domu z obietnicą spotkania się za rok. Serdecznie dziękujemy mieszkańcom Lubczyna za przygotowany poczęstunek.

info. kj

Aktualności