Uroczyste otwarcie świetlicy 27 sierpnia br.6 września 2010

Uroczystość rozpoczęła się Mszą świętą w kościele parafialnym, którą odprawił ksiądz Zbigniew Bujanowski. We mszy uczestniczyli  mieszkańcy Jenina i zaproszeni goście – przedstawiciele Gminy z Panią Wójt Krystyną  Pławską na czele, przewodnicząca Rady Gminy Pani Nina Cytlak  oraz radni, sołtysi i rady sołeckie z pobliskich wsi. Po mszy w barwnym  korowodzie wszyscy przeszli  pod świetlicę. Korowód pieszy jadąc  na rowerze zamykała  Pani Ludwika.

Koło świetlicy  na  barwny korowód  czekała  grupa mieszkańców.  Pani Wójt w serdecznych słowach podziękowała wszystkim, którzy przyczynili się do wybudowania świetlicy oraz księdzu proboszczowi za pouczające słowa w czasie mszy świętej. Wśród adresatów podziękowań byli projektanci, budowniczowie, firma nadzorująca, pracownicy gminy  oraz mieszkańcy, szczególnie panie z koła gospodyń, które  czynnie uczestniczyły w pracach przygotowujących świetlicę do otwarcia.

Po podziękowaniach nastąpiło przecięcie wstęgi i poświęcenie wszystkich pomieszczeń świetlicy oraz  obejrzenie ich  przez zaproszonych gości i mieszkańców. Oczywiście nie obyło się bez życzeń i prezentów, które  goście złożyli mieszkańcom na moje ręce. W pierwszej  części artystycznej wystąpiły dzieci i młodzież Jenina. W przerwie wszyscy obecni zostali poczęstowani  tortem, ufundowanym prze Panią Wójt oraz ciastem upieczonym przez mieszkanki wsi.

Uroczystość uświetnił  koncert Lubuskiej Orkiestry Kameralnej z Zielonej Góry, który był duchowym przeżyciem dla obecnych. Niech żałują ci co nie byli. A jest czego żałować.
Zdjęcia z uroczystego otwarcia świetlicy można obejrzeć w zakładce Galerii – Świetlica otwarta!!!

PS. Serdecznie dziękuję wszystkim darczyńcom, którzy  przyczynili się to tego iż dziś świetlica ma już sporo wyposażenia. Ale jeszcze trochę nam brakuje. Jeżeli ktoś z Państwa chciałby jeszcze wspomóc nas proszę o kontakt.

P1010015 P1010040 P1010082 P1010091 P1010101 P1010108 P1010110 P1010123 P1010146

Z ostatniej chwili:

Dziś otrzymałam list z gatulacjami, od Marszałka Województwa Lubuskiego Marcina Jabłońskiego, z okazji uroczystego otwarcia świetlicy, w którym poza gratulacjami są słowa uznania dla wszystkich osób zaangażowanych w realizację tego przedsięwzięcia.

info: Krystyna Józefowska

 

Aktualności