Święto Chleba w Bogdańcu6 września 2010

Jak co roku uczestniczyliśmy w Święcie Chleba biorąc czynny udział w imprezach organizowanych z tej okazji…Jak co roku uczestniczyliśmy w Święcie Chleba biorąc czynny udział w imprezach organizowanych z tej okazji.

I tak przy młynie w Bogdańcu, w sobotę, był „Jarmark Smakosza” , którego organizatorem było Stowarzyszenie Kraina Szlaków Turystycznych – Lokalna Grupa Działania. Panie z Koła Gospodyń z Jenina na konkurs kulinarny przygotowały „Jenińskie farszówki”. Komisja wysoko oceniła walory smakowe „farszówek” i przyznała I miejsce oraz  nagrody wartości 2000 zł. Ponadto „farszówki” otrzymały Znak Jakości Szlaku Smakosza.  Dla niewtajemniczonych informacja – „farszówki „ to pierogi z soczewicy najlepiej podlaskiej.

Po południu na boisku przy Zespole Szkół Podstawowych w Bogdańcu, gdzie był pierwszy dzień Święta Chleba wzięliśmy udział w konkursie na wieniec dożynkowy, za który otrzymaliśmy III nagrodę. Pięcioosobowa  drużyna z sołectwa wzięła udział w turnieju sołectw, gdzie zajęła VI miejsce i w nagrodę otrzymała garnek (bezcenny bo 65 litrowy!).

W niedzielę wzięliśmy udział w barwnym  korowodzie, który przeszedł z kościoła w Bogdańcu do młyna na miejsce głównych uroczystości  Święta Chleba. We wszystkich miejscach było nas widać bo byłyśmy ubrane w nasze jenińskie stroje.

Więcej zdjęć w Galerii – Święto Chleba.

info. KJ

Nowy-3 P1000915 P1000933 P1000942 P1000958 P1000999

Aktualności