Pielgrzymka rowerowa dla wytrwałych31 sierpnia 2015

Jak zwykle 25 lipca br.,w Dzień Św. Krzysztofa, ruszyła pielgrzymka rowerowa z Jenina do Chwałowic.
Tym razem frekwencja nie dopisała. Może dlatego, że była to sobota, brzydka pogoda. Widać mieszkańcy wystraszyli się zimna, wiatru i deszczu, który wisiał w powietrzu. Finał był taki, że spod kościoła w Jeninie ruszyło na pielgrzymkę rowerową kilka osób dorosłych i jedno dziecko. Tradycyjnie, kilka osób jechało w samochodzie. Dzieci, które zawsze w dużej grupie uczestniczyły w rajdzie, tym razem były nieobecne. Może dlatego, że dużo ich wyjechało w przeddzień na kolonie letnie.
Rajd ruszył punktualnie o 17. Po drodze dołączyło się jeszcze kilka osób. I tak w dużym wietrze grupa dotarła na krótką modlitwę do Kościoła w Lubczynie. Następnie grupa powiększyła się o kilka osób i na skróty, a niektórzy szosą, wszyscy dotarli do kościoła w Chwałowicach.
Ksiądz Proboszcz odprawił mszę świętą w intencji wszystkich użytkowników pojazdów . A po mszy poświęcił rowery , motory i samochody. Przy okazji kilka kropel wody święconej spadło na głowy użytkowników.
Potem wszyscy udali się koło świetlicy w Chwałowicach na poczęstunek, który przygotowała wspólnie z Radą Sołecką Sołtyska Lubczyna Aneta Żołnowska. Aby łatwiej było śpiewać grał na akordeonie Krzysztof Sowa.
I tak pomimo złej pogody miło spędziliśmy czas i tradycji stało się zadość bo odbyła się kolejna pielgrzymka rowerowa.
Do zobaczenia za rok.
ps. nie ma tym razem zdjęć bo zgubił się aparat. Ale mam nadzieje, że znajdzie się i na drugi rok zdjęcia będą.

info.KJ

Aktualności