Lubuskie Święto Chleba – Bogdaniec 201211 września 2012

Jak zwykle uroczystość była dwudniowa. Lecz tym razem tradycyjne spotkanie sołectw nie odbyło się, jak dotychczas, na boisku szkolnym w Bogdańcu ale w Stanowicach, w zespole pałacowo-parkowym (ZUO Gorzów). Na terenie sporo różnych stoisk. Mi.inn. sołectwa naszej Gminy wzięły udział w konkursie na najładniejszy wystrój stoiska. Jedenaście sołectw wieło udział w konkursie na najładniejszy wieniec dożynkowy. Po pięciu przędstawicieli sołectw startowało w  turnieju sportowym. Odbył się też turniej rodzinny.

Nasze  Panie z Koła Gospodyń zrobiły piękny wieniec – bocian na gnieżdzie, który został wyrózniony. Nie był zakwalifikowany do głównej oceny ze względu na nietradycyjny (korona) wieniec. I miejsce otrzymał wieniec wykonany przez Sołectwo Lubczyno.

W zawodach sportowych nasze sołectwo reprezentowali młodzi mieszkańcy Jenina i bardzo im za to dziekuję, że przybyli do Stanowic i naszą społeczność godnie reprezentowali. Na 11 drużyn zajęli VI miejsce. Brawo. Za udział w konkursie:  wieńca i sportowym dostaliśmy w nagrodę namiot – automatycznie rozkladany 4,5×3 m. Będzie dla nas bardzo przydatny.

Muszę przyznać, że jak się dowiedziałam, że pierwszy dzień Święta Chleba będzie w Stanowicach to miałam mieszane uczucia. Zastanawiałam się ilu to mieszkańców i gości tam dotrze. A tu miła niespodzianka. Bardzo dobra frekwencja.

Drugi dzień tradycyjnie rozpoczął się koncertem „Jagienek” w kościele w Bogdańcu. Następnie uroczysta msza i przemarsz korowodem na plac przy młynie gdzie dzielono się chlebem z tegorocznych zbiorów, było pasowanie na piekarzy, występy chórów, zespołów. Ogółem przednia zabawa.

Zdjęcia do obejrzenia w zakładce Galeria  i do zobaczenia za rok.

info. KJ

Aktualności